כיצד מתנהל ראיון בשגרירות ארה"ב - הנוהל הישן
הליך הוצאת ויזה לארה"ב מורכב ממספר שלבים, השלב הראשון אותו יש לעשות הוא תיאום מועד לראיון אישי בשגרירות ארצות הברית. בכדי לתאם מועד ראיון יש לרכוש קוד גישה (Pin Code) אותו ניתן לרכוש באתר השגרירות בעלות של 22$ ובאמצעות כרטיס אשראי ויזה או מאסטרקארד בלבד, או לחלופין אפשר באחד הסניפים של דואר ישראל באותה עלות. לחלופין ניתן לרכוש את קוד הגישה באמצעות הטלפון דרך מרכז הויזות של השגרירות בעלות של 27.5$. לאחר שרכשתם את קוד הגישה תצטרכו למלא שאלון קצר עם פרטים אישיים בשפה האנגלית ולתאם מועד לראיון שיתאים לכם מבחינת תאריך ושעה. קוד הגישה מאפשר להכיל עד חמישה בני משפחה מקרבה ראשונה אשר מתגוררים כולם באותה הכתובת. חשוב לציין שאם נרשמים כל בני המשפחה תחת אותו קוד הגישה יהיה עליהם להתייצב יחדיו באותו המועד לראיון שתואם בשגרירות ארצות הברית.

הראיון יכול להיערך בשני מקומות, בשגרירות ארצות הברית הנמצאת ברחוב הירקון 71 בתל אביב או בקונסוליה האמריקאית בירושלים. מקום הראיון נקבע באופן אוטומאטי על פי מקום המגורים שלכם, תושבי העיר ירושלים, הגדה המערבית או ההתנחלויות יצטרכו להגיע למשרדי הקונסוליה בירושלים לראיון. אם אתם מתגוררים בכל יישוב אחר בישראל, תזומנו לראיון במשרדי שגרירות ארצות הברית בתל אביב.

כל אחד שמעוניין לקבל ויזה לארה"ב מחויב לעבור את הראיון האישי בשגרירות, ועל כן מומלץ לא לדחות ולא להמתין לרגע האחרון בכדי לתאם את מועד הראיון. ישנם חודשים בהם קיים יותר עומס בבקשות לויזה מאשר בחודשים אחרים מה שעלול לגרום לכך שהמועד לראיון שאותו תתאמו יהיה בזמן שונה ממה שתכננתם, דבר שגם עלול להשפיע על הביקור שלכם בארצות הברית. שיקול נוסך שישי לקחת בחשבון בעת תיאום מועד לראיון הוא העבודה שלקוח כשבוע עד שהדרכון יחזור חזרה אליכם בדואר (ישנם מקרים שמשך זמן זה יהיה ארוך יותר, תלוי בגורמים משתנים של השגרירות).

כאשר יגיע יום הראיון, אין סיבה להתרגש, חשוב לזכור שאין נוסחת קסם קבועה שמי שפועל על פיה יקבל את הויזה  - מטרת הראיון בשגרירות היא בעצם לוודא שהמניעים האמיתיים שלכם לביקור בארצות הברית תואמים לסוג הויזה שאותה ביקשתם, כלומר, באם ביקשתם ויזת תייר אז ירצו לוודא שאין בכוונתכם להגר למדינה או לעבוד שם באופן לא חוקי, ובאם ביקשתם ויזת סטודנט, יבדקו שאכן נרשמתם למוסד לימודים במדינה ושקיבלו אתכם, שיש לכם כיצד לממן את הלימודים ועוד. בגלל סיבות אלו מומלץ להביא עמכם לראיון בשגרירות האמריקאית את כל המסמכים הרלוונטיים לסוג הבקשה שלכם, בין אם זה אישור מהמעביד על כך שאתם יצאתם לחופשה ובכוונתכם לחזור חזרה, או אישורים על תשלומי משכנתא ובין אם זה אישור על קבלה ללימודים באוניברסיטה אמריקאית.

שגרירות ארצות הברית והקונסוליה האמריקאית פועלים לפי שבוע העבודה האמריקאי, כלומר הם עובדים בימים שני עד שישי, והראיונות נערכים בין השעות 07:30-15:00 בשגרירות האמריקאית בתל אביב, ובין השעות 11:00-14:00 בקונסוליה האמריקאית בירושלים. ישנם ימים בהם לא מתקיימים ראיונות שהם בדרך כלל במועדי ישראל ובחגים אמריקאים.


טופס DS-160 - רקע ומידע

ראיון שגרירות ארה"ב

על מי להגיע לראיון?

מה להביא לראיון?

יום הראיון

מכתב מהמעסיק

מועמדים בעלי רקע טכנולוגי או מדעי

מה נדרש בכדי להוציא ויזה לילד?


כיצד לקבוע ראיון חירום/דחוף?

בעל אזרחות זרה, האם יש צורך ויזה?

שגרירות ארה"ב - ראיון בנוהל הישן

   

2009-2013  © כל הזכויות שמורות למג'יק ויזה
צור קשר - תקנון - מדיניות פרטיות  - ויזה לארה"ב - ויזה לארצות הברית